Nemokamos antivirusinės programos

Antivirsinių programų kompiuteriams yra prikurta tiek daug, jog paprastam namų vartotojui kartais atrodo, kad virusų tiek nėra. Žinoma tai kvailas juokas, bet antivirusinių programų skaičius yra tikrai nemažas. Tokių priskaičiuojama virš 70. Apžvelkime keletą populiariausių:

Nemokamos:

-  AVIRA – paprasta ir greitai diegiama antivirusinė programa. Kompanija skelbia, jog turi daugiau kaip 150 tūkst. virusų “pirštų antspaudų” ir sugeba juos pašalinti. Veikia greitai ir patikimai. Vienintelis trūkumas – dažnas raginimas įsidiegti mokamą versiją. Bet tai maža kaina, lyginant su komercinėmis programomis.

-  AVAST! – programa, turinti ilgą istoriją. Prasidėjo kartu su Windows95. Ši programa turi labai stiprų mechanizmą užkirsti kelią virusams, kurie gali pabandyti net pakeisti pačia avast! elgseną. Pernai tai buvo 10-ta populiariausia programa pagal parsiuntimų skaičių.

PANDA CLOUD ANTIVIRUS - kaip ir galite perskaityti iš paties pavadinimo, ši programa naudoja “debesų galią” skanuoti failams, t.y. visi didieji skaičiavimai atliekami neapkraunant vartotojo kompiuterio. Žinoma, dėl to gali kilti privatumo klausimas, bet dėl to Liudas siūlo pernelyg nesibaiminti. Ši programa aptinka įvairaus plauko virusus, bet tam reikia interneto ryšio.

MICROSOFT SECURITY ESSEN – pakankamai nauja antivirusinė programa, Microsoft (MS) pradėta siūlyti tik 2009m, bet niekuo nepasiduodanti senbuviams. Kurta pačių MS, todėl itin gerai apsaugo Windows OS. Ši programa veikia greitai. Greitas virusų skanavimas užtrunka apie 7min., ilgas – 45min., jei savo kompiuteryje turite naujutėliausius Windows 7. Ši programa nenaudoja daugybės kompiuterio resursų ir nestabdo darbo. Licencija skelbia, jog šią programa galima instaliuoti tiek į namų, tiek į ofiso kompiuterius.

 

Taip pat:

-  Patartina dažnai atnaujinti kompiuteryje esančią programine įrangą. Ypač tokią, kuri tiesiogiai sąveikauja su internetu, bet reikia nepamiršti ir kitų programų.

-  Taip pat labai svarbu įdiegti operacinės sistemos pataisymus, užtaisančius sistemos skyles.

-  Patartina sukurti kelis sistemos vartotojus – administratoriaus tipo ir paprasto vartotojo teisėmis. Naudotis pastaruoju. Tokiu būdu, kompiuterio užkratas, patekęs į sistemą, negalės skverbtis giliau t.y. neturės daug teisių sistemoje ir taps mažiau pavojingas.

pagal www.fwd.lt

This entry was posted in Kompiuterio priežiūra. Bookmark the permalink.