Kompiuterio priežiūra

Kompiuteriams bei kompiuterių komponentams gamintojai suteikia nuo 1 iki 3 metų garantiją. Šiuo laikotarpiu, praktiškai galima nesirūpinti kompiuterio būkle, nes sugedus kompiuteriui ar jo komponentui, gamintojo įgaliotame servise bus nemokamai suremontuotas ar pakeistas nauju. Vienintelis nepatogumas, tokiu atveju, kad mažiausiai savaitę neturėsite kompiuterio. Pasibaigus garantiniam laikotarpiui, kompiuterio remontu teks pasirūpinti pačiam savininkui ir žinoma savo lėšomis. Aš turiu omenyje “geležies” gedimus, nes programinei įrangai nėra taikoma garantija.

Sugedusio kompiuterio remontas dažniausiai kainuoja nepigiai, kartais jis gali kainuoti daugiau nei vertas “senukas” kompiuteris. Daugumai vartotojų, kompiuterio resursų pakanka apie 5 metus, todėl nesinorėtu pirkti naujo kompiuterio po 2 ar 3 metų.

Tai ką daryti, kad kompiuteris tarnautu ilgiau?

Dažnai kompiuteriai genda dėl perkaitimo. Didėjant kompiuterių galingumams, didėja ir skleidžiamos šilumos kiekis, todėl gamintojams vis sunkiau užtikrinti gerą lustų aušinimą. Ilgai naudojant kompiuterius, jų aušinimo sistemoje susikaupia dulkės, kurios užkiša radiatoriaus aušinimo ertmes. Sumažėjus oro srautui kompiuteris blogai aušinamas, o pasiekęs kritinę temperatūrą gali sugesti, jei laiku nesuveiks apsauga. Dar viena perkaitimo priežastis gali būti dėl pasenusios ir sudžiuvusios aušinimo pastos. Aušinimo pasta skirta užtikrinti gerą šilumos pralaidumą tarp lusto ir radiatoriaus. Sudžiuvusi pasta praranda aušinimo savybes, dėl to gali perkaisti lustas.

Pasibaigus kompiuterio ar komponento garantijai, kaip pavyzdžiui, vaizdo plokštė, būtina pakeisti aušinimo pastą ir išvalyti dulkes aušinimo sistemoje.

Nešiojamus kompiuterius išvalyti sudėtingiau, nes reikia išardyti visą kompiuterį. Tokį darbą geriau patikėti specialistui.

 

Kaip žinoti ar būtina valyti dulkes iš kompiuterio ir keisti aušinimo pastą:

-      kompiuterio aušintuvas smarkiai ūžia ir ilgai ar visai nenutyla;

-      kompiuterio korpusas labai įkaista;

-      kompiuteris savaime išsijungia ilgiau padirbes;

-      kompiuteris užstringa žaidžiant žaidimus.

pagal w w w .k o m p u m e i s t r a s . l t

This entry was posted in Kompiuterio priežiūra. Bookmark the permalink.